Baza wiedzy

Oczyszczanie organizmu z wykorzystaniem naturoterapii

Sprawnie funkcjonujące układy detoksykujące zapewniają człowiekowi dobrostan i są samowystarczalne. Zdarza się jednak, że obciążenie toksynami jest zbyt duże i wydalanie ich z tkanek staje się niemożliwe. Prawidłowe funkcjonowanie zostaje wówczas zaburzone. W takich sytuacjach, w zależności od tego, co jest przyczyną zachwiania równowagi, specjaliści polecają oczyszczanie organizmu z toksyn, metali ciężkich czy pasożytów.
więcej

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Zatrucie rtęcią, ołowiem czy kadmem to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Substancje te dostają się do organizmu człowieka przede wszystkim wraz ze spożywanymi pokarmami pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. W zależności od postaci pod jaką pierwiastek dostał się do organizmu, atakuje on różne organy.
więcej

Metody oczyszczania organizmu oraz dieta odkwaszająca

Nasz organizm zwykle samodzielnie radzi sobie z usuwaniem wszelkich szkodliwych substancji. Niestety, gdy obciążenie jest zbyt duże, należy wykonać dodatkowe kroki w celu przywrócenia zachwianej równowagi. Gdy doszło do zatrucia toksynami, metalami ciężkimi, bądź rozwoju pasożytów pomocne może być oczyszczanie organizmu, któremu zawsze powinna towarzyszyć probiotykoterapia wspomagająca.
więcej

Borelioza – objawy. Obserwuj własne ciało i nie lekceważ zmian

Kampanie informacyjne ostrzegające przed ryzykiem zarażenia boreliozą wybrzmiewają w Polsce każdego lata. Niestety, nie wszyscy stosują się do zaleceń. Skutkuje to rozpaczliwymi zapytaniami w wyszukiwarce internetowej, typu borelioza objawy forum. Sprawa jest poważna i nie należy jej bagatelizować, a za pewne źródło informacji służyć może konferencja medyczna taka jak Kongres Naturoterapii.
więcej

Czy stres oksydacyjny wywołuje choroby układu krążenia?

Odpowiedź brzmi: tak. Jest to bardzo niebezpieczny stan, polegający na zakłóceniu równowagi między wolnymi rodnikami a antyoksydantami. Może prowadzić do chorób układu krążenia, a nawet nowotworów. Jak sobie z nim radzić? Na szczęście naturoterapia zna odpowiedź na to pytanie.
więcej

Pokonaj zaburzenia koncentracji uwagi dzięki naturoterapii

Zaburzenia uwagi to prawdziwa plaga naszych czasów. Otaczający nas szum informacyjny nie pozwala skoncentrować się na tym, co w danej chwili jest naprawdę ważne. Czy jesteśmy skazani na ślepe błądzenie za bombardującymi nas zewsząd bodźcami? Warsztatowy Kongres Naturoterapii to konferencja medyczna, której celem jest udzielenie odpowiedzi na to i wiele innych pytań.
więcej