Oczyszczanie organizmu z wykorzystaniem naturoterapii

Sprawnie funkcjonujące układy detoksykujące zapewniają człowiekowi dobrostan i są samowystarczalne. Zdarza się jednak, że obciążenie toksynami jest zbyt duże i wydalanie ich z tkanek staje się niemożliwe. Prawidłowe funkcjonowanie zostaje wówczas zaburzone. W takich sytuacjach, w zależności od tego, co jest przyczyną zachwiania równowagi, specjaliści polecają oczyszczanie organizmu z toksyn, metali ciężkich czy pasożytów.

Źródła zanieczyszczeń organizmu

Źródła zanieczyszczeń zalegających w organizmie mogą być wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze to zaburzenia trawienia oraz wchłaniania poszczególnych składników. Wynikają one ze zbyt wysokiego PH soku żołądkowego, niedoborów enzymów trawiennych bądź zaburzeń flory jelitowej. Lecz największa ilość szkodliwych substancji pochodzi z zewnątrz. Spożywamy je wraz z jedzeniem zawierającym barwniki, konserwanty itp. oraz na zastawie i sztućcach, z których jemy. W mięsie obecne są antybiotyki, sterydy i hormony, które podawane były wcześniej zwierzętom. Pijąc płyny z kartonów czy plastiku, a nawet z kranu przyjmujemy różnorodne toksyny. Narażeni jesteśmy również na obciążenia wziewne i takie, mogące dostać się do organizmu przez skórę, np. przez kosmetyki.

Oczyszczanie organizmu to ważny element walki ze szkodliwymi substancjami, który pomaga wyeliminować ich szkodliwe skutki. Jest to również temat, wokół którego skupia się Narodowy Kongres Naturoterapii pt. „Detoksykacja wielonarządowa – metody skutecznego oczyszczania organizmu z pasożytów, metali ciężkich i toksyn”.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

W oczyszczaniu organizmu z toksyn dużą rolę odgrywa oczyszczanie wątroby oraz woreczka żółciowego. Pomocna bywa dieta oraz odpowiednio dobrane zioła. Niestety czasami dochodzi do zablokowania kanałów żółciowych przez złogi, co może wywoływać dolegliwości takie jak zgaga, bóle podbrzusza czy wymioty. Lekarze często zalecają działanie operacyjne, jednak z pomocą przychodzi także naturoterapia.

Oczyszczanie organizmu z toksyn może przebiegać z wykorzystaniem odpowiednich ziół i naparów o działaniu kojącym oraz leczniczym. Z tym tematem wiąże się oczyszczanie wątroby. Od niej zależy oczyszczanie organizmu, dlatego by mogła działać bez zarzutu, czasami sama potrzebuje detoksu. Jedną z metod może być przeprowadzenie 7-dniowej kuracji oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego. To proceder wymagający odpowiedniego przygotowania, nawet godzina po godzinie i konsultacji ze specjalistą. Oczyszczanie wątroby jest jednym z zagadnień, które szczegółowo przedstawi Kongres Naturoterapii.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów

W organizmie może dojść także do zarażenia pasożytniczego za sprawą glisty ludzkiej, owsików, tasiemca czy toxoplasma gondii. Konieczne jest wówczas oczyszczanie organizmu z pasożytów zarówno z tych dorosłych, jak i form przetrwalnych. Oczyszczanie organizmu z pasożytów może przebiegać z wykorzystaniem naturalnych metod, co potwierdza tegoroczny Narodowy Kongres Naturoterapii.

Pasożyty bytujące w organizmie mogą być przyczyną ciągłego zmęczenia, rozdrażnienia czy niekontrolowanej zmiany wagi. Nie tylko żywią się witaminami, hormonami czy substancjami mineralnymi, ale i wytwarzają niebezpieczne toksyny. Jednym ze sposobów wspomagających oczyszczenie organizmu jest oczywiście dieta. Należy choć raz na jakiś czas odstawić węglowodany, będące najlepszą pożywką dla pasożytów. Warto również skorzystać z pomocy specjalisty, który opracuje indywidualnie dostosowany plan terapii i co ważne, zaproponuje działania profilaktyczne.

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Metale ciężkie dostają się do organizmu przez skórę i wdychane powietrze, ale też z pokarmami pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. To poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, dlatego oczyszczanie organizmu z metali ciężkich jest bardzo istotne. Zatrucie ołowiem, rtęcią czy kadmem może przybrać formę ostrą lub przewlekłą, przy czym ta druga jest często utajona i dotyczy układu nerwowego oraz oddechowego. Objawia się np. przewlekłym zmęczeniem, zmianami skórnymi i psychicznymi.

Na szczęście człowiek nie jest bezradny wobec tego zagrożenia, ponieważ możliwe jest oczyszczanie organizmu z metali ciężkich. Istnieją liczne naturalne metody wspierające oczyszczanie organizmu w tym zakresie. Eksperci wskazują na skuteczność diety z dodatkiem produktów pszczelich, kolendry, czosnku, ziół czy selenu. Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich powinno się przeprowadzać pod okiem specjalisty.

Różnorodne naturalne metody, dzięki którym oczyszczanie organizmu z toksyn czy też oczyszczanie organizmu z pasożytów, a także z metali ciężkich jest skuteczne i bezpieczne, obejmuje tegoroczny Kongres Naturoterapii. To doskonała okazja, by rozszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

powrót

Zobacz również: