Pokonaj zaburzenia koncentracji uwagi dzięki naturoterapii

Zaburzenia uwagi to prawdziwa plaga naszych czasów. Otaczający nas szum informacyjny nie pozwala skoncentrować się na tym, co w danej chwili jest naprawdę ważne. Czy jesteśmy skazani na ślepe błądzenie za bombardującymi nas zewsząd bodźcami? Warsztatowy Kongres Naturoterapii to konferencja medyczna, której celem jest udzielenie odpowiedzi na to i wiele innych pytań.

Jak zaburzenia pamięci leczy naturoterapia?

Na początek szybkie przypomnienie: posiadamy pamięć krótko- i długotrwałą. Pierwsza odpowiada za przechowywanie niewielkich partii materiału przez maksymalnie kilkanaście sekund. Druga z kolei magazynuje trwałe ślady pamięciowe, a więc całą wiedzę, jaką posiadamy. Zaburzenia pamięci krótkotrwałej mogą wiązać się z nieprawidłowościami w zakresie działania kory czołowej. Te z kolei spowodowane mogą zostać m.in. przez uraz czaszkowo – mózgowy. Efekt? Nieumiejętność zapamiętania słów początku zdania w czasie czytania jego końcówki. Jest to oczywiście tylko jeden z przykładów, obrazujący mechanizm zaburzenia pamięci krótkotrwałej.

W przypadku pamięci długotrwałej, chorzy nie radzą sobie z przywoływaniem zdarzeń z odległej przeszłości. Obszarem odpowiedzialnym za jej działanie jest kora mózgowa.

Co ciekawe, zaburzenia pamięci można wyraźnie zredukować, stosując odpowiednie rośliny i grzyby. Naturalne związki aktywne są z kolei w stanie prowokować rozwój nowych neuronów, co wpływa pozytywnie na poziom psychofizyczny. Ponadto, związki naturalne skutecznie zwalczają chroniczną depresję.

Zaburzenia uwagi – jak radzić sobie z nimi naturalnymi sposobami?

Na początek watro zdiagnozować, z jakiego rodzaju problemem się borykamy. Nieumiejętność koncentracji na bieżących czynnościach może wynikać np. ze zmęczenia. Jest to naturalne i nie powinno wzbudzać szczególnej ostrożności. Sytuacja zmienia się, gdy zaburzenia koncentracji mają charakter długotrwały. W takim przypadku watro podjąć odpowiednie działania.

Pocieszające jest, że natura znalazła rozwiązanie problemu. Dowiedziono, że zastosowanie w leczeniu pewnej grupy roślin jest w stanie wyeliminować zaburzenia koncentracji i uwagi. Temat zostanie poruszony przez Jakuba Babickiego w trakcie Warsztatowego Kongresu Naturoterapii.

Co jeszcze oferuje Kongres Naturoterapii?

W czasie panelu prowadzonego przez Jakuba Babińskiego dowiemy się:

  • Jak naturoterapia leczy depresję, neurodegradacyjne otępienia, zaburzenia pamięci, koncentracji i uwagi?
  • Jak przeciwdziałać zmianom patologicznym mózgu za pomocą fitozwiązków pochodzenia naturalnego?
  • Jak poprawić pamięć i sprowokować neurogenezę za pomocą roślinnych związków aktywnych?
  • Jak resetować lekoodporną, chroniczną depresję przy użyciu związków naturalnych?

Weź udział w konferencji (link) i lecz zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi naturalnymi metodami!

powrót

Zobacz również: